Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Cessatech tänker föreslå Rachel Curtis Gravesen till styrelsen - tidigare ordförande lämnar

Forskningsbolaget Cessatech har utsett Rachel Curtis Gravesen till observatör i styrelsen. Ambitionen är att hon skall ta plats i styrelsen i samband med årsstämman den 17 mars i vår.

Samtidigt kommer ledamoten Ulla Buhl, som tidigare var ordförande, att lämna styrelsen och fokusera sin tid till andra engagemang.

Rachel har tidigare arbetat för Genmab och Novo Nordisk och har ett förflutet som journalist på CNBC Nordic och BBC.

❤️ Prenumerera på vårt nyhetsbrev med handplockade nyheter och ladda ner vår app för bolagsbevakning.

Nyheter om Cessatech

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien Cessatech

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt