Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter
BörskollenFör dig med koll på börsen

Podcast

Redaktionspodden: Är det dags att börja köpa mjukvarubolagen?

Redaktionspodden är tillbaka. Denna gång om AI-skräcken som skakar marknaderna, det brutala raset i mjukvarubolagen och frågan alla ställer sig: är det dags att börja köpa nu? Vi går igenom vad som egentligen har hänt, hur vi tolkar rörelserna och delar med oss av våra egna affärer och positioneringar. Medverkar gör Karl Lans och Pär Ståhl.

Läs mer om ⁠Spiltan Enkel på: www.spiltanfonder.se⁠

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Prenumerera gratis på Global Gains – Nyhetsbrevet om världens bästa aktier och fonder⁠⁠⁠⁠⁠

🔗 Följ oss även på ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠LinkedIn⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ och ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Facebook⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ för nyheter och uppdateringar.

Disclaimer

Innehållet i denna podcast är endast avsett för informations- och utbildningsändamål. Ingen del av podcasten ska tolkas som finansiell rådgivning, rekommendationer eller en uppmaning att köpa eller sälja värdepapper eller andra finansiella produkter. Alla investeringar medför risker, inklusive risken att förlora hela investeringen. Vi rekommenderar att du alltid gör din egen analys eller rådgör med en kvalificerad finansiell rådgivare innan du fattar investeringsbeslut.

Lyssna på avsnittet här
Denna källa tillämpar ofta läsvägg för sina artiklar
Redaktionspodden: Är det dags att börja köpa mjukvarubolagen?

Redaktionspodden: Är det dags att börja köpa mjukvarubolagen?