
Volatiliteten på de finansiella marknaderna har minskat senaste dygnet och under morgonen har vi fått in en hel del starka rapporter.
Läs mer om IG: https://www.ig.com/ Börssnack gästas av Peder Beck-Friis, Senior Vice President och Portfolio Manager på Pimco.
Vi inleder börsåret 2022 med våra digitala livesända föreläsningar kring börs & sparande, vilket vi bjuder in professionella investerare.
👉 Följ Nordnets YouTube kanal för att få bättre koll på Börsen: https://www.
Vad händer om bilen kan se vad du som förare ser när du kör? Och vad händer om fordonstillverkarna kan anpassa förarmiljön utefter detta? Tobii, som jobbar med eyetracking, är övertygade om att det kommer att ge bilen högre säkerhet och bättre användarvänlighet.
Läs mer om IG: https://www.ig.com/ Välkommen till lunchwebinar med välkända tradern Mikrit Trading.
Följ Erik Hansén på Instagram: https://instagram.
Vi har pratat med Johan Ljungström, affärsutvecklare på Plexian, om deras projekt att skapa en egen digital valuta.
Välkommen till årets första Investerarafton den 26 januari.
Idag pratar vi med Essitys vd Magnus Groth om året som varit och förväntningar på 2022.
Efter Turnaround Tuesday fortsätter aktiemarknaderna återhämta sig.
👉 Följ Nordnets YouTube kanal för att få bättre koll på Börsen: https://www.
2022 har inletts med stor dramatik på de finansiella marknaderna.
Den 25 januari sänder vi TIN Fonders årliga investerarträff live.
Otroliga börsrörelser igår på Wall Street som lyckades ta igen en stor nedgång.
Efter en stark återhämtning och stängning i USA är det positivare tongångar på marknaden.