Folkhemmet öppnar ny butik i Kungens Kurva - Börskollen
Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Pressmeddelande

Folkhemmet öppnar ny butik i Kungens Kurva

Refine Groups dotterbolag Folkhemmet har öppnat en ny butik i Kungens Kurva, där den tidigare butiken i området samtidigt stängs ner. Den nya butikslokalen ligger i ett mer strategiskt läge inom handelsområdet. Här får kunderna möjlighet att uppleva heminredning i inspirerande miljö – med fokus på skandinavisk design, kvalitet och personlig service.

– Vi är väldigt glada över att kunna välkomna våra kunder till en ny, fin butikslokal i Kungens Kurva. Den nya lokalen ger oss ytterligare möjligheter att visa upp vårt sortiment på bästa sätt och att skapa en butiksmiljö som speglar vad Folkhemmet står för, säger Peter Brühl, VD på Folkhemmet.

Adress och kontaktinformation till Folkhemmets nya butik kan hittas genom följande länk: https://folkhemmet.com/pages/kungens-kurva

Bifogade filer

Nyheter om Refine Group

Läses av andra just nu

Om aktien Refine Group

Senaste nytt