Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Obstecare: Myfirstapp ökade omsättningen kraftigt i december

Obstecare meddelar att förvärvade Myfirstapp hade en försäljning på cirka 215 000 kronor under december, en ökning med cirka 240 procent jämfört med året innan.

Försäljningen drivs mestadels av paketlösningar där användare betalar för köpet direkt i App Store.

Obstecare har nyligen genomfört ett omvänt förvärv av Myfirstapp och därmed bytt verksamhetsinriktning till att bli ett it-bolag inom ed-tech med utveckling av mobilapplikationer. Obstecare kommer också att genomgå en ny noteringsprocess på Spotlight Stock Market.

❤️ Gratis: Prenumerera på vårt nyhetsbrev med heta aktiecase och ladda ner vår app för bolagsbevakning!

Nyheter om MyFirstApp

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien MyFirstApp

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt