Börskollen - Aktier, fonder och ekonominyheter

Börskollen

För dig med koll på börsen

Nyhet

Bodyflight öppnar upp sina anläggningar alla dagar i veckan

Upplevelsebolaget Bodyflight öppnar med start den 4 oktober upp sina anläggningar i Göteborg och Stockholm alla dagar i veckan. Öppettiderna kommer att justeras löpande och finns på bolagets hemsida. Vid större bokningar kan öppettiderna utökas, enligt ett pressmeddelande.

Våren 2020 stängde Bodyflights anläggningar måndagar och tisdagar för att möta den minskade efterfrågan på grund av pandemin.

- Att ha öppet alla dagar i veckan underlättar för våra kunder, särskilt som företagsbokningarna ligger på vardagar. Vi möter på det här sättet efterfrågan från kunder som vill ha kick off eller friskvård efter ett nedstängt år. Bodyflight vill ligga i framkant då vi bedömer att det finns ett uppdämt behov av roliga och spännande upplevelser, säger vd Micha Velasco.

❤️ Gratis: Prenumerera på vårt nyhetsbrev med heta aktiecase och ladda ner vår app för bolagsbevakning!

Nyheter om Bodyflight

Läses av andra just nu

Annons

Jämförelse: Så får du bästa räntan just nu!

Tabellen presenteras tillsammans med Compricer som jämför aktuella räntor för olika bindningstider. Klicka dig gärna vidare för att läsa mer.

Om aktien Bodyflight

Mer från Finwire / Börskollen

Vinnare & Förlorare

Börskollen använder själva TradingView för analys – prova du med (affiliatelänk)Analysera aktier här

Nyhetsbrev

Senaste nytt